Öt egyetem, ahol a végzősök zöme azonnal jól fizető állást talál
A The Telegraph összeállította azoknak a brit intézményeknek a listáját, ahonnan kikerülve a hallgatók hat hónapon...
A The Telegraph összeállította azoknak a brit intézményeknek a listáját, ahonnan kikerülve a hallgatók hat hónapon...
Az amerikai munkaügyi statisztikai hivatal ismét közzétette a legmagasabb jövedelmet ígérő szakmák listáját: még...
Minden eddiginél korábban kezdenek állást keresni, és jóval több helyre pályáznak a végzős egyetemisták, mint a...
A munkaügyi minisztérium adatai szerint az Egyesült Államok két leggyorsabban fejlődő munkaerő-piaci ágazata az...
A 2008-ban és 2010-ben végzett fiatal diplomások 51 százaléka első munkahelyén dolgozik, negyedük viszont egyszer már...
Nincs diplomás túlképzés, a munkaerőpiac igényei nem mennek szembe a magyar felsőoktatással, és a bolognai rendszer bevezetése sem volt hiba – állítják az eduline által megkérdezett oktatási szakértők, akik szerint a kormány jelenlegi oktatáspolitikája olyan tévhitekre épül, amelyek alapjaiban rengethetik meg a még működő rendszert.
A munkakeresők mintegy negyven százaléka szakképesítés és nyelvtudás hiányában csak nagyon nehezen talál munkát - derül ki a Work Force Személyzeti Tanácsadó Kft. elemzéséből.
Országos tüntetést tartanak április 9-én a maguknak munkát és jövőt követelő olasz diplomások, akik a felmérések szerint egyre rosszabb állásokat találnak maguknak.
Van-e felsőfokú túlképzés Magyarországon? A kérdés – adatok és némi szakértelem birtokában – csakis egy Zen szerzetes módján válaszolható meg, azaz “értelmetlen kérdésre nincs értelmes válasz”, olvasható az OktPolCafé blogon.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.